Спільні проєкти зі Швейцарією успішно інтегруються в стратегію розвитку Житомира

 • Спільні проєкти зі Швейцарією успішно інтегруються в стратегію розвитку Житомира

  • Фото: ЖМР
  • 29 травня, 2024 9:55

  Про це йшлося в межах візиту програмного менеджера Державного Секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) Крістофа Зондереггера, передає пресслужба Житомирської міської ради.

  «Енергоефективність та інтегрований розвиток міст — це пріоритети у нашій роботі. І в обох цих напрямках ми маємо спільні проєкти», — зазначив Крістоф Зондереггер.

  Це перший візит пана Зондереггера в Україну. В рамках візиту делегація SECO відвідала, в тому числі ТЕЦ — об’єкт, який був збудований за фінансової підтримки Уряду Швейцарії. Будівництво когенераційної станції було першим комплексним рішенням такого масштабу в Україні.

  «Стратегія міста із заміщення та скорочення використання природного газу дозволила нашому комунальному підприємству «Житомиртеплокомуненерго» суттєво знизити споживання газу. У 2012 році для потреб централізованого теплопостачання підприємство використовувало 99,2 мільйонів метрів кубічних газу. А вже під час останнього опалювального сезону було спожито трохи більше 48 мільйонів метрів кубічних газу», — перша заступниця міського голови Світлана Ольшанська.

  Така динаміка стала можливою завдяки спільним проєктам та міжнародній підтримці, в тому числі SECO. Йдеться не лише про ТЕЦ, а й про встановлення 119 індивідуальних теплових пунктів в багатоквартирних будинках та заміни 7 тисяч метрів теплових мереж.

  Уряд Швейцарії також профінансував термосанацію 5 дошкільних закладів у місті та дахову сонячну електростанцію на одній з міських лікарень. Такі рішення підвищують енергетичну безпеку міста та дають можливість заощаджувати бюджетні кошти на енергоносії.

  На часі Державний Секретаріат Швейцарії з економічних питань вивчає інфраструктурні та соціальні потреби міста Житомира для можливого розширення співпраці.

  Спільні проєкти зі Швейцарією успішно інтегруються в стратегію розвитку Житомира

  Фото: ЖМР

  Джерело