Стверджували, що ліцей у Житомирі зруйнували не росіяни – повідомлено про підозру трьом викладачам ліцею | Кримінал

За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури трьом житомирянам повідомлено про підозру у виправдовуванні та запереченні збройної агресії російської федерації, вчинених повторно.

Розслідуванням встановлено, що керівник фізвиховання професійного ліцею Житомира разом з іншим викладачем цього закладу та ексколегою категорично заперечували збройне вторгнення рф на територію України.

Обговорюючи при зустрічах у приміщенні профліцеї цю тему, завжди звинувачували Україну. Зокрема, вбивства мирних жителів на Київщині, у Бучі називали театралізованими бутафорськими постановочними кадрами, а не воєнними злочинами росіян. При цьому іронізували стосовно звільнення ЗСУ окупованих територій під Києвом.

На той час, у квітні 2022 року, у самому Житомирі російськими авіабомбами зруйновано ліцей, житлові будинки, лікарню та інші об’єкти цивільної інфраструктури. Проте підозрювані одностайно стверджували, що то зробив не ворог.

Особливо активним проросійським ідеологом проявив себе керівник фізвиховання. Він звинуватив Україну у порушенні правил ведення війни, а керівництво держави – у початку третьої світової війни. Щоразу розмови супроводжувалися ворожими наративами. «Однодумці» зійшлися на тому, що Україна погрожувала ядерною зброєю вчинити теракт в іншій державі, звинувативши у цьому росію. Також стверджували, що в Україні панує  фашистська ідеологія, українців називали нацистами.

Досудове розслідування проводить УСБУ в області.

Джерело