Судитимуть керівника окупаційної поліції Дніпрорудного, який знущався над мирним населенням | Кримінал

Прокурори Запорізької обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно громадянина України за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Рослідуванням встановлено, що колишній начальник карного розшуку Дніпрорудненського райвідділу поліції, звільнений у 2015 році під час переатестації, погодився на пропозицію окупантів очолити незаконно створений правоохоронний орган – так званий «Дніпрорудненский районный отдел милиции». 

На посаді начальника він усіляко підтримував політику держави-агресора та сприяв встановленню окупаційної влади на захопленій території Запорізької області. 

У змові з представниками збройних формувань рф він організовував безпідставні затримання мирних мешканців окупованого Дніпрорудного з подальшим їх нелегальним ув’язненням. Людей утримували у спеціально облаштованому в будівлі окупаційного правоохоронного органу приміщенні за відсутності належних санітарних умов та медичної допомоги. З метою зламати опір та змусити до співпраці, до них застосовували жорстокі тортури.

Тих, хто не підкорився окупаційному режиму, примусово переміщали з їх постійного місця мешкання – вивозили транспортом за межі Василівки. На підконтрольну Україні територію Запорізької області люди вимушені були йти пішки.

Спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Управління СБУ в Запорізькій області.

Також стосовно цього громадянина на розгляді в суді перебуває ще один обвинувальний акт за фактом колабораційної діяльності.

За матеріалами Запорізької обласної прокуратури

Джерело