Сума збитків 60 млн грн – наслідки ракетного удару по 25 ліцею в Житомирі

 • Сума збитків 60 млн грн – наслідки ракетного удару по 25 ліцею в Житомирі

  • Фото: Екоінспекція
  • 5 липня, 2024 14:04

  Близько 60 млн грн – фахівці Екоінспекції обрахували суму збитків, нанесених довкіллю внаслідок ракетного удару по 25 ліцею в Житомирі. 

  Про це 5 липня інформує Державна екологічна інспекція Поліського округу.

  Ракетний удар, внаслідок якого відбулася руйнація будівлі ліцею № 25 у м.Житомирі, стався 4 березня 2022 року.

  «Всього з початку російської військової агресії на Житомирщині було зафіксовано 39 випадків влучань ворожих ракет та дронів, в результаті яких довкіллю нанесено майже 18 млрд грн шкоди, – розповідає начальник ДЕІ Поліського округу Євгеній Медведовський. – Йдеться про забруднення земельних ресурсів, атмосфери, зокрема нафтопродуктами та продуктами їх горіння. Усі ці випадки Екоінспекцією вже задокументовані, по кожному обраховано суму нанесених довкіллю збитків. У першу чергу працювали з об’єктами, де могли втратитися концентрації забруднюючих речовин. Щодо факту нанесення ракетного удару саме по ліцею, то у цьому випадку йдеться про поводження з відходами руйнації».

  27 вересня 2022 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 1073, якою затвердив Порядок поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків.

  “Згідно визначеного постановою Порядку, виявлення та облік відходів від руйнувань організовує виконавчий орган сільської, селищної, міської ради (військова адміністрація населеного пункту у разі її утворення), що здійснює на відповідній території організацію та координацію поводження з відходами від руйнувань. В кожній громаді, зокрема й Житомирській міській, мають бути визначено спеціальні місця зберігання таких відходів, адже вони можуть містити речовини, які у подальшому можуть призвести до забруднення навколишнього середовища.  Матеріали з обрахованими збитками довкіллю унаслідок ракетного удару по приміщення ліцею № 25 у Житомирі, за словами Євгенія Медведовського, будуть передані до органів прокуратури для долучення до реєстру військових злочинів країни-агресорки і стягнення у майбутньому через міжнародні суди репарацій з росії”, – йдеться в повідомленні.

  Нагадаємо, що у Житомирі анонсували програму майбутньої школи на базі зруйнованого 25-го ліцею.

  Джерело