Системи спостереження на кордоні України посилили мобільними комплексами

Технічні засоби спостереження на державному кордоні є важливою ланкою в системі національної безпеки і Державна прикордонна служба України постійно нарощує свої можливості.

Про це розповіли у пресслужбі ДПСУ.

З часу повномасштабного вторгнення країни-агресорки ключовим викликом на загрозливих напрямках, замість спроб незаконного перетину кордону, стали російські підрозділи, диверсійні групи, ворожа техніка, баражуючи боєприпаси та ракети.

І додатковою задачею в питанні моніторингу та захисту кордону стали інноваційність та мобільність.

Забезпечення кордону новими системами спостереження Державна прикордонна служба України впроваджує у співпраці з технологічними розробниками.

Зокрема, разом з компанією Compass Engineering успішно впроваджена інноваційна мобільна система моніторингу за державним кордоном.

Представники компанії запропонували та впровадили систему інтелектуального нагляду за базі мобільних комплексів.

Перші 10 мобільних тепловізійних комплексів стали «базою», на якій розмістили розроблене комплексне рішення, що дозволяє в короткий термін розгорнути точку моніторингу.

Автомобілі оснащені мобільними щоглами, біспектральною камерою із модулем точного позиціювання на місцевості та можливістю передачі координат виявлених об’єктів у верхньорівневі системи. Розробка вже демонструє свою ефективність

«Раніше такі системи як правило розроблялися на стаціонарній основі для виявлення порушників, які намагалися незаконно перетнути державний кордон. У воєнний час для потреб Держприкордонслужби нам необхідні і системи, які можна оперативно розгорнути на будь-якій місцевості, мають можливість повної автономності, а також  дистанційного керування для безпеки наших воїнів та ефективного виконання завдань по захисту державного кордону», — зазначив начальник управління зв’язку та інформаційних систем Адміністрації ДПСУ Микола Лущик.

Система повністю автономна, мобільна, здатна до інтеграції з іншими системами, може виявляти людей і техніку.

Завдяки сучасній оптиці забезпечується чітка картинка високої роздільної здатності, а тепловізійна камера дозволяє все бачити у будь-яких погодних умовах на різноманітному рельєфі місцевості.

Крім того, рішення може бути дооснащене технологіями штучного інтелекту та нейронних мереж.

 

Джерело