Трансформація старшої школи: у Житомирі визначили, які заклади стануть профільними ліцеями

Трансформація старшої школи:  у Житомирі визначили, які заклади стануть профільними ліцеями

Наразі у Житомирській громаді йде процес формування ефективної мережі профільних ліцеїв. Трансформація старшої школи у профільну, що відбувається в освітній сфері, має завершитися до 2027 року. 

Планується, що таких закладів у Житомирі буде п’ять: два наукових ліцеї, ліцей №1,  ліцей №12 та ліцей №25.

“Профільна школа — це 10, 11, 12 класи. 2027 рік стане початковим етапом у розвитку профільної школи,  що  передбачає освітня  реформа”, — говорить Марія Місюрова, заступниця міського голови. 

Діти, які сьогодні закінчують шостий клас,  після 9-го —  стоятимуть перед вибором:  вступати до коледжу чи ліцею профтехосвіти або ж  здобувати освіту у  профільному ліцеї. У старшу профільну школу  необхідно буде  здати тестування.

“У дітей має бути середній бал не менше 9-ти. Буде відбір”, — каже Світлана Ковтуненко, заступниця директора департаменту освіти міської ради. Вона пояснює, чому саме такі заклади обрали для старшої профільної школи:  “Два наукових ліцеї є  стабільними з хорошими результатами. Ліцей №1 має високий рейтинг в Україні — 24 місце,  та він невеликий —  на 360 дітей. В майбутньому цей заклад плануємо  розширити. На базі ліцею № 25  функціонуватимуть як гімназія, так і профільна школа.  А ліцей №12 матиме гуманітарний профіль”.

Останній заклад обрали з огляду на зручне розташування та потужний кадровий склад. 

Цього навчального року до ліцею №12 не набиратимуть першокласників. А діти, що наразі закінчують перший клас, через три роки перейдуть до п’ятого. І таким чином вивільнять початкову школу, готуючи заклад освіти до переформатування.

Майбутні першокласники, що проживають на території обслуговування цієї школи, мають змогу записатися у ліцеї №23 та №21. Сюди ж будуть працевлаштовані й вчителі початкової ланки зазначеного  закладу.  

З 1 вересня 2025 року у ліцеї №12 запустять пілотування профільної старшої школи. До цього часу мають визначитися з остаточною стратегією закладу.

Трансформація старшої школи:  у Житомирі визначили, які заклади стануть профільними ліцеями

Трансформація старшої школи:  у Житомирі визначили, які заклади стануть профільними ліцеями

Джерело: Житомирська міська рада