Тут Ви знайдете більше інформації про нашу співпрацю з європейськими містами

Тут Ви знайдете більше інформації про нашу співпрацю з європейськими містами

Плоцьк, Республіка Польща

місто-побратим Житомира

Мер — Анджей Новаковський

Плоцьк  першим вийшов на зв’язок із Житомиром 24-го лютого 2022 року. З того часу  наша громада отримує допомогу  та підтримку від міста-побратима. Генератори, зарядні станції, продукти харчування, засоби гігієни  — все у перші місяці повномасштабної війни приїжджало  від  Плоцька. Портативні електростанції EcoFlow, розкладні ліжка від польського дружнього міста  ми регулярно передавали й передаємо нашим Захисникам на фронт.

Не раз представники міської ради Плоцька самостійно привозили обладнання в Житомир, попри небезпеку.

В польському місті прихистили наших вимушених біженців, створили максимально комфортні умови для діток, які змушені були залишити свої домівки через війну. Забезпечували харчуванням, дозвіллям,  психологічною допомогою.

Плоцьк брав участь у забезпеченні логістики при перевезенні онкохворих діток із Житомира до Швейцарії.

З перших днів повномасштабної війни — на офіційному сайті Плоцька поряд із гербом міста зʼявився «герб» воєнного Житомира.

 

Гдиня, Республіка Польща

місто-побратим Житомира

Мер — Александра Косіорек ( з 2024 року)  Войцех Щурек(президент у 1998 -2024)

Гдиня стала містом-побратимом Житомира вже після повномасштабного вторгнення. Саме Гдиня була ініціатором нашої співпраці, бо громада побачила горе і розпач сотень і тисяч вимушених біженців. Гдиня створила спеціальний центр для українців, де допомогу змогли отримати всі, хто цього потребував. Серед них і житомиряни. Житомир отримав 56 тонн гуманітарної допомоги від громади Гдині: продукти, медичні препарати, засоби гігієни… Та 180 генераторів різної потужності.

В кооперації «місто та бізнес» — відправляли до Житомира продукти, генератори, каремати та спальні мішки. Це також значна допомога нашому війську в боротьбі з окупантом.

 

Битом, Республіка Польща

місто-побратим Житомира

Мер — Маріуш Волощ

Битом був одним із перших, хто вийшов на зв’язок 24-го лютого 2022 року. Гуманітарні вояжі з перших днів повномасштабної війни постійно приходили з Битома до Житомира. Продукти, питна вода, засоби гігієни…

В Битомі прихистили багато житомирян й організували потужні волонтерські центри, допомагали шукати роботу й вивчати мову. Брали на відпочинок та оздоровлення наших діток.

 

Освенцим, Республіка Польща

Мер — Януш Хверут

місто-друг Житомира

Мер міста Освенцим особисто зустрічав на вокзалі родини українців, біженців від війни: жінок і дітей, які вимушено покидали свої домівки. Паралельно йшла робота по формуванню гуманітарної допомоги Житомиру. Незважаючи на відстань, громада постійно направляла допомогу багатодітним родинам, які залишилися у Житомирі. Передавали ліки та турнікети для наших бійців.

 

Равич, Республіка Польща

місто-партнер Житомира

Мер — Гжегош Кубік

Равич — невеличке польське місто з великим дружнім серцем! Коли вперше поговорили онлайн про потреби Житомира, за декілька годин президент міста особисто вантажив машину для допомоги. З перших днів повномасштабної війни росії проти України долучали для нашої підтримки й партнерів з Німеччини. Приїздили вантажі з засобами гігієни, продуктами, дитячим харчуванням та медикаментами.

 

Люблін, Республіка Польща

місто-партнер Житомира

Мер — Кшиштоф Жук

Люблін прихистив у себе величезну кількість українців, серед яких багато житомирян. Коли нам потрібно було евакуювати онкохворих дітей до Швейцарії, Люблін надав можливість перепочинку дітям, їхнім родинам та лікарям, які їх супроводжували. Люблін надає величезну допомогу онкохворим житомирянам, які проходять там лікувальну терапію.

 

Дортмунд, Федеративна республіка Німеччина

місто-Партнер Житомира

Мер — Томас Вестфаль

На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну  в центрі Дортмунда зібрались близько 4 тисячі людей із закликами до рф припинити війну.

Дортмунд підтримує Житомир: надав 5 автобусів MAN. Наші комунальні підприємства отримали від міста-партнера автомобілі для аварійних бригад та спецтехніку для прочистки підземних мереж.

Громада Дортмунда передала житомирським ДСНС автодрабини, які можуть підніматись на висоту 10 поверхів.

 

 Пардубіце, Чеська Республіка

місто-партнер Житомира

Мер — Ян Надрхал

В місті Пардубіце — потужна українська громада: серед населення в 90 тисяч — 7500 українців. В місті створено крайовий центр допомоги Україні, який інформаційним та контактним пунктом для вимушених біженців-українців. Яких понад 15 тисяч приїхало до Пардубицького краю за час повномасштабного вторгнення.

 

Малага, Іспанія (протокол міжнародного співробітництва)

Мер — Франсиско де ла Торре Прадос

Житомир розпочав співпрацю з Малагою по проєкту CIFAL. Свого часу місто-побратим Плоцьк запропонував доєднати Житомир до цього проєкту. У вересні 2022 року міський голова Сергій Сухомлин зустрічався з мером Малаги Francisco de la Torre Prados. Саме тоді було прийнято рішення передати Житомиру автобуси та доправити  гумвояж у Житомир. 

 

Віченца, Італійська Республіка

 (Угода про співпрацю та порозуміння)

Мер Джакомо Поссамаї (з 2023 року)

Від самого початку повномасштабного вторгнення центр служби волонтерства в провінції Віченца спільно з муніципалітетом Віченца  приймали й прихищали біженців. Це місто взяло на себе всю організаційну роботу з перевезення та облаштування родин військових.

 

Таллін, Естонія ( Дружнє місто).

 Мер Михаїл Килварт

Таллінн подарував 20 автобусів Житомирській громаді  (2023 рік). Автобуси для Житомира — це необхідна практична допомога в теперішніх умовах можливої енергетичної кризи. Тепер всі вони курсують на маршрутах міста.

 

Гауда, Нідерланди.(Дружнє місто) 

Мер Пітер Верхуве

Перші автобуси з житомирянами централізовано відправилися за кордон  на початку повномасштабної. Переважно – це сім’ї військових. Тоді Гауда щиросердно прийняла наших людей. Підставила плече. Понад 2 роки наші люди живуть там. Більшість працює. Діти ходять в садочки, школи, інститути. Місто прихистило їх, як рідних.

Джерело: Житомирська міська рада