У 118 бригаді зафіксували застосування росіянами кулькових осколкових авіабомб

У 118 окремій механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України зафіксували використання російською окупаційною армією кулькових осколкових авіаційних бомб (ШОАБ).

Про це АрміяInform повідомив представник військової контррозвідки.

«У смузі відповідальності 118 бригади виявлено застосування противником по маршрутах руху ШОАБ», — розповіли у підрозділі.

Там зазначають, що ці бомби зводяться в бойове положення, коли падають з неба. У них є сейсмічний датчик, і бомба спрацьовує на рух поблизу.

«Підходити та чіпати їх не можна. Знищувати методом розстрілу, в ідеалі з укриття. Радіус ураження 6-10 метрів. Прохання доведіть до підпорядкованого особового складу, щоб при виявленні орієнтувались що з ним робити», — повідомили у бригаді.

У лютому 2024 року вибухотехніки поліції на Луганщині знешкодили ШОАБ-0,5 масою по 400 грамів кожна.

«Ліквідація таких бомб ускладнюється тим, що неможливо передбачити розташування деяких механізмів всередині пристрою. А єдиної інструкції щодо розмінування не існує», — йдеться у повідомленні поліції.

Зазначається, що такі авіабомби застосовуються авіацією. Одна касета РБК-500 містить 565 кулькових авіабомб ШОАБ-0,5 та має велику зону ураження.

Як повідомляла АрміяInform, війська рф дев’ять разів застосували хімічну зброю проти ЗСУ на Запорізькому напрямку.

Джерело