У лютому до використання в ЗСУ прийняли майже 60 нових зразків озброєння та техніки

Ілюстративне фото

Міністерство оборони України у лютому 2024 року допустило до експлуатації у військах приблизно 60 зразків озброєння та військової техніки (ОВТ) українського й іноземного виробництва.

Про це повідомив заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

Зокрема, йдеться про засоби РЕБ, автомобільну та спеціальну техніку, 120-мм міномет, технічні засоби розмінування, елементи динамічного захисту для бронетехніки та боєприпаси для БПЛА.

«Серед нових зразків ОВТ, кодифікованих та допущених до експлуатації упродовж лютого 2024 року, є декілька засобів РЕБ, зокрема, так звані «окопні» радіоелектронні засоби, які дозволять ефективно протидіяти ворожим FPV-дронам.

Допуск до експлуатації також отримали шість зразків автомобільної та спеціальної техніки та 120-мм міномет українського виробництва.

Крім того, у переліку новинок для ЗСУ — технічні засоби розмінування, елементи динамічного захисту для бронетехніки та боєприпаси для БПЛА», — повідомив Іван Гаврилюк.

Він зауважив, що кодифікація, тобто допуск зразка озброєння та військової техніки вітчизняного виробництва до експлуатації з присвоєнням йому номенклатурного номера НATO, дозволяє закуповувати його за кошти з державного бюджету у виробників для підрозділів Сил оборони України.

Як зазначили у Міноборони, у лютому минулого року допущено до експлуатації у ЗСУ майже удвічі менше зразків ОВТ — 33 одиниці.

Заступник Міністра оборони України звернув увагу, що зростає не лише загальна кількість зразків ОВТ допущених до експлуатації у ЗСУ, але й кількість нових зразків зброї вітчизняної розробки та виробництва.

Як повідомляла АрміяInform, Міноборони допустило до експлуатації понад 40 нових зразків ОВТ, серед яких САУ, БПЛА, міномет.

Джерело