28-29 січня Міноборони провело перший Хакатон для вдосконалення безпілотних систем на фронті. Захід об’єднав понад 450 розробників, інженерів та винахідників, які створюють новаторські рішення для розв’язання різноманітних військових завдань.
«Безпілотні системи змінюють хід війни: саме на дрони припадає більшість втрат в армії ворога. Хакатон «Наступ машин» — це майданчик для того, щоб ми швидше впроваджували інноваційні рішення на передовій і могли ефективно захищати наші території», — зазначила заступниця Міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко.
Зазначається, що 32 команди вже презентували свої проєкти членам журі — експертам з військових структур та цифрових технологій.
За результатами оцінок вони оберуть 12 переможців, які отримають фінансову підтримку від D3 Venture Capital Firm та Kyiv School of Economics для реалізації своїх розробок.
«Хакатон показав, наскільки сильно розвинулась індустрія miltech в Україні менше, ніж за два роки. Сотні учасників створюють, впроваджують інновації та діляться ними між собою задля перемоги України. Вплив цієї події проявиться в досягненнях у робототехніці та багатьох інших критичних сферах, що полегшить ведення бойових дій для військових», — поділилася враженнями від заходу керуюча менеджерка компанії D3 Venture Capital Firm Евелін Бучацький.
Керівниця defence tech кластеру Brave1 Наталя Кушнерська наголосила, що цей Хакатон продемонстрував нашу здатність генерувати ефективні рішення навіть у стислі терміни.
«Сьогодні Україна воює з армією, яка значно переважає за чисельністю. Та якщо ворог обирає тактику воювати «м’ясом», то ми воюємо розумом, використовуючи неординарні технологічні розробки. Так, безумовно, усі вони потребують доопрацювання, проте це ті рішення, які невдовзі точно посилять наших військових на фронті», — додала вона.
Хакатон «Наступ машин» реалізований за ініціативи Міністерства оборони України. Співорганізаторами заходу є Генеральний штаб ЗСУ, Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості і defence tech кластер Brave1.
Залиште відповідь