У ВМС ЗСУ пояснили, чому рф тривалий час не використовує ракетоносії в Чорному морі

Ілюстративне фото

Чорноморський флот рф вимушений залишатися у східній частині Чорного моря, ближче до своєї в Новоросійську через успішні дії Сил оборони проти ворожих кораблів.

Як повідомляє АрміяInform, про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» заявив речник Військово-Морських Сил ЗС України капітан 3-го ранку Дмитро Плетенчук.

Речник пояснив, основною ударною силою російського флоту є носії ракет «калібр», але зараз вони фактично відрізані від бази в Севастополі, де є логістичні проблеми, в першу чергу з завантаженням цих ракет.

«У своїх діях вони обмежені, але потенціал загроз залишається. І не слід забувати, що у складі флоту є авіація, яка залишається у Чорному морі», — сказав Дмитро Плетенчук.

Чорноморський бій: знищені кораблі чф рф в інфографіці АрміяInform

У ВМС ЗСУ вважають, за його словами, що в середньому росія має у бойовій готовності 10 носіїв. Ця цифра може коливатися, залежно від того, де перебувають.

«Ці носії здебільшого так само розміщені у східній частині. Один перебуває у Севастополі, але він використовується переважно як прикриття від повітряних атак на Севастопольську бухту. Решта, знаходячись у Новоросійську, фактично відрізані від Севастополя. Вони можуть туди зайти, завантажити ракети, але не затримуються», — сказав речник.

Він додав, що останнім часом єдиний факт застосування «калбрів» — це пуск 4 ракет з борту фрегата «адмірал ессен» після того, як було знищено ВДК «цезар кунніков».

Так само вже близько трьох місяців не було пусків ракет з підводних човнів. «Сказати, що небезпека минула, не можна. Але тривалий час ці ракети не застосовувалися», — додав Дмитро Плетенчук.

Джерело