Україна і Франція підписали угоду про співпрацю у сфері безпеки

Україна і Франція підписали безпекову угоду. Договір було ухвалено президентами Володимиром Зеленським та Емманюелем Макроном.

Про це йшлося на пресконференції лідерів обох держави.

Згідно з документом, у 2024 році Французька Республіка виділить до 3 млрд євро військової допомоги та продовжуватиме надавати підтримку Україні впродовж десяти років його дії.

Зокрема, Франція надаватиме військову та цивільну допомогу, щоб Україна могла захистити свої суверенітет, незалежність і територіальну цілісність від агресії з боку Російської Федерації.

У межах Контактної групи з питань оборони України французька сторона відіграватиме провідну роль у коаліціях з артилерії та протиповітряної оборони, а також братиме участь у коаліціях щодо повітряних сил і морської безпеки та в інших коаліціях.

Франція також сприятиме розвитку оборонно-промислової бази України, зокрема шляхом залучення французьких інвестицій, локалізації виробництва на українській території та спільного виробництва пріоритетних видів озброєння і боєприпасів.

Крім того, Французька Республіка допоможе Україні приєднатися до колективних інструментів боротьби з іноземним втручанням та маніпулюванням інформацією.

«Сьогодні я хотів би передати всьому українському народу наше захоплення й нашу рішучість продовжувати підтримку України. Довгострокову підтримку. Вона буде такою ж сильною, як і на початку вторгнення і буде лише посилюватися. Саме в цьому дусі ми підписали угоду про співпрацю у сфері безпеки», — зазначив президент Франції.

Після підписання документа він додав, що Франція сповнена рішучості стояти пліч-о-пліч з Україною, щоб «росія програла війну».

Нагадаємо, що це третій візит українського Президента у Францію за час широкомасштабного вторгнення росії в Україну.

Як повідомляла АрміяInform, Україна та Німеччина під час візиту Президента України Володимира Зеленського до Берліна підписали двосторонню безпекову угоду.

Джерело