Україна та Естонія готуються розпочати переговори щодо безпекової угоди

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква провів зустріч із заступницею міністра закордонних справ Естонської Республіки Кюлліке Сілласте-Еллінг.

Про це повідомляє Офіс Президента.

Учасники зустрічі обговорили структуру майбутньої двосторонньої безпекової угоди та її тематичні блоки і про якнайшвидший початок переговорів щодо її укладення.

Ігор Жовква подякував естонській стороні за нещодавнє консенсусне рішення лідерів Європейського Союзу про створення нового фінансового інструменту для України Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро на 2024–2027 роки.

Заступник керівника ОП поінформував естонських колег про наступні кроки України на шляху до фактичного відкриття переговорів про членство в ЄС.

Він також відзначив лідерство Естонії в низці пріоритетних сфер.

«Цінуємо лідерську роль Естонії у сферах ІТ та кібербезпеки. Відповідні положення мають бути належним чином відображені в нашій майбутній безпековій угоді», — наголосив Ігор Жовква.

Окремо співрозмовники обговорили реалізацію Української формули миру та підготовку до Глобального саміту миру.

Заступник керівника Офісу Президента акцентував на важливості спільної роботи над організацією заходу, зокрема із залучення якнайбільшої кількості держав Глобального Півдня до його проведення.

Джерело