Україна та США поглиблюють співпрацю у сфері військової медицини

У Рамштайні, Німеччина, відбулася зустріч між представниками військової медицини України та США.

Про це повідомило 12 квітня Міністерство оборони України.

Під час зустрічі були досягнуті вагомі домовленості щодо майбутньої співпраці.

Українську делегацію з представників Міноборони та командування Медичних сил очолювала заступниця Міністра оборони України Наталія Калмикова.

З американського боку переговори очолювали генерал Роджер Джирауд — командувач Європейського командування медичної готовності, та генерал Ендрю Ландерс — командир 68-го оперативного медичного командування Армії США.

Досягнуті за підсумками зустрічі домовленості включають підтримку в підготовці тренерів для інструкторів з тактичної медицини, продовження симуляційних ASSET курсів для хірургів, підготовку медичного персоналу за спеціалізованими програмами, а також підготовку евакуаційних бригад.

Окрім того, було обговорено питання підготовки реабілітаційних команд, постачання броньованої евакуаційної техніки, проведення спільних навчань та досліджень, а також контроль якості турнікетів.

Українська сторона також поділилася цінним досвідом медичних операцій, отриманим під час російсько-української війни, і порушила питання можливості лікування та реабілітації військовослужбовців з надскладними випадками у клініках Міноборони США.

«Дуже вдячні представникам американської сторони за співпрацю, конструктивний діалог та вкрай важливі домовленості. Сподіваємося і надалі розширювати нашу співпрацю. Ця співпраця між Україною та Сполученими Штатами Америки є ключовим кроком у підвищенні ефективності військової медицини та зміцненні обороноздатності України», – зазначила за результатами робочої поїздки заступниця Міністра оборони України Наталія Калмикова.

Як повідомляла АрміяInform, Наталія Калмикова на світовому з’їзді розповіла про український досвід у лікуванні та реабілітації військових.

 

Джерело