Україна виступає за мирне врегулювання придністровського конфлікту — МЗС

Ілюстративне фото

Україна стежить за останніми подіями в придністровському регіоні Молдови та закликає до мирного вирішення проблемних питань у відносинах між Кишиневом та Тирасполем без жодних деструктивних зовнішніх втручань.

Про це йдеться коментарі МЗС щодо ситуації у придністровському регіоні Молдови.

«Україна виступає за мирне врегулювання придністровського конфлікту з дотриманням суверенітету та територіальної цілісності Республіки Молдова. Ми вважаємо переговорний формат «5+2» нефункціональним у звʼязку з присутністю у ньому держави-агресора росії, яка не може виступати у ролі миротворця в жодному мирному врегулюванні», — наголосили в зовнішньополітичному відомстві України.

Наша країна є і залишатиметься активним учасником процесу придністровського врегулювання і виокремлює його основною метою реінтеграцію Республіки Молдова.

Водночас Україна продовжує виступати за:

  • якнайшвидше виведення з території придністровського регіону Молдови російських військ,
  • утилізації боєприпасів на складах у населеному пункті Ковбасна,
  • переформатування місії на Дністрі з військової у цивільну.

«Наша держава як ніхто інший знає, що таке жахи війни, та якою є ціна миру. Ми докладаємо та продовжимо докладати всіх зусиль для збереження стабільності та зміцнення безпеки в Європі, а також запобігання будь-яким спробам росії дестабілізувати Молдову чи інші країни нашого регіону», — йдеться в повідомленні.

Як повідомляла АрміяInform, глави держав України і Молдови обговорили події у Придністровському регіоні.

Джерело