«Наразі у департаменті соціальної політики фактично перебуває на обліку 11 005 осіб з числа ВПО. У минулому році більше ніж 5 тисяч осіб отримали допомогу від держави на загальну суму близько 214 млн грн. Наразі триває перепризначення допомоги у зв’язку зі змінами в нормативних документах. Житомиряни, що безоплатно прихистили ВПО, також отримують державну підтримку. Міська рада через сплату коштів на оренду підтримує житомирян-ВПО, житло яких зруйновано внаслідок війни.
Найбільше переселенців до Житомирської громади вимушено приїхали з Донецької, Херсонської та Харківської областей, є й Запорізька, Сумська, Одеська. Все поле воєнних дій відображене в тому, звідки до нас їдуть люди, знедолені війною», – звітувала Вікторія Краснопір, директорка департаменту соціальної політики, на засіданні Координаційної ради з питань ВПО.
Це перше засідання цього консультативно-дорадчого органу при виконкомі міськради.
Окрім цього, розглядали алгоритм постановки ВПО на квартирний облік. Досвідом, програмами та напрямками підтримки ВПО ділилися і представники громадських організацій, що працюють у цьому колі. Опрацювали й пропозиції щодо подальшої роботи.
Склад Координаційної ради з питань ВПО налічує 23 члени: 7 – ВПО, 9 – представники громадських організацій та 7 – представники виконавчих органів ради, дотичних до роботи з переселенцями.
Джерело: Житомирська міська рада
Залиште відповідь