6 червня за участю керівництва Житомирської міської ради, представників військових частин, закладів, установ Житомирського гарнізону, структурних підрозділів Житомирської міської ради та громадського сектору відбувся круглий стіл «Актуальні проблеми організації та проведення заходів психологічної роботи з учасниками бойових дій та членами їх родин в процесі адаптації до умов мирного життя».
Мета заходу – вироблення алгоритму взаємодії та налагодження співпраці військових частин Житомирського гарнізону, державних установ, громадського сектору у сфері надання психосоціальної підтримки.
У привітанні заступник міського голови Марія Місюрова окреслила проблемні питання, з якими важливо визначитися, щоб співпраця була дієвою як між керівниками, так і між надавачами соціально-психологічних послуг.
Заступник начальника Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова полковник Володимир Наконечний займається проблематикою психічного здоров’я й надання психологічної допомоги з 1999-го року. Він вважає, що варто суттєво нарощувати психологічну роботу з учасниками бойових дій та членами їхніх родин, адже наразі на них діє чимало психотравмуючих факторів. Він запропонував низку заходів за напрямком психологічної допомоги. Крім того, була продемонстрована чотирьохрівнева система психосоціальної підтримки: базові послуги учасникам бойових дій, підтримка громади та родини, цільова неспеціалізована психологічна підтримка та спеціалізовані послуги. Чим краще організовано заходи на перших трьох рівнях – тим меншою є ймовірність того, що людині знадобляться спеціалізовані послуги ІV рівня.
Старший офіцер КДШВ ЗСУ Людмила Бродська представила експериментальну програму «Крила психологічної підтримки воїнів та їхніх родин». Вона розрахована на N кількість занять, які проводитимуть один раз на два тижні у форматі онлайн та офлайн. Кожне заняття передбачатиме теоретичний матеріал, практикум, «домашні завдання» та щоденні практики.
«Важливо, щоб і цивільне населення розуміло проблеми, з якими можуть зіштовхнутися ті, хто нас захищає та стоїть щитом перед ворогом», – зазначила заступниця начальника з МПЗ ГУ ДСНС України у Житомирській області полковник Людмила Павлюк.
Після обміну інформацією були вироблені стратегічні напрямки щодо співпраці у сфері надання соціально-психологічних послуг учасникам війни, бойових дій, демобілізованих військовослужбовців та членам їх сімей. За результатами діалогу вирішено створити робочу групу, яка координуватиме зазначену співпрацю й проведення супервізій та інтервізій для фахівців, які надають послуги у сфері ментального та психічного здоров’я. Координацію взаємодії між фахівцями, які працюють у сфері ментального здоров’я, здійснюватиме Житомирський міський центр соціальних служб міської ради, який спільно із ЖВІ ім. С.П.Корольова виступив ініціатором й організатором круглого столу.
Джерело: Житомирська міська рада
Залиште відповідь