Виготовляли фальшиві посвідчення, свідоцтва та закордонні паспорти – викрито підпільну типографію | Кримінал

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрито та повідомлено про підозру 4 особам, які незаконно виготовляли фальшиві документи з голографічними елементами та гербовими печатками.

За даними слідства, в підпільній «типографії» виготовляли посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів та спецтехніки, а також закордонні паспорти Франції, Іспанії, Румунії, Грузії. Один документ коштував від 10 до 20 тис гривень. Така діяльність приносила понад 1 млн гривень на місяць.

Організував «бізнес» мешканець Київської області. Він підшукав шістьох спільників на території Київської, Вінницької, Волинської та Хмельницької областей і чітко розподілив серед них ролі. 

Підозрювані розміщували оголошення та приймали замовлення в Інтернеті, а також виготовляли і відправляли підроблені документи поштою по всій країні. 

Отримані кошти виводили через банківські картки, оформлені на підставних осіб. 

У фігурантів проведено 35 санкціонованих обшуків на території Київської, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Одеської, Полтавської, Миколаївської та Хмельницької областей. Вилучено підроблені паспорти різних країн, військові квитки, водійські посвідчення та інші документи, а також техніку для їх виготовлення. 

Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру іншим спільникам. 

Досудове розслідування триває.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Джерело