В одному із житомирських ліцеїв створили унікальну платформу навчання з використанням інтерактивних технологій на уроках захисту України. В умовах, максимально наближених до реальних, тут старшокласники вправляються в стрільбі.
В руках — АК. Зброя відповідає бойовій, розповідає вчитель захисту України.
“Вага — 3,6 кг. Відмінність тільки в тому, що стріляє лазерним променем“, — пояснює вчитель. Формат віртуального тиру дає можливість якісно провести заняття з вогневої підготовки. Інтерактивний комплекс має різні функції та режими: ніч-день, зміна погодних умов і т. д.
Бачимо, як старшокласники стріляють по мішенях, намагаючись влучити в 10-ку.
Майже поцілює “в яблучко” десятикласниця Марина. 99 балів — її результат. Дівчина тішиться, що навички стрільби поліпшила: “Це мій найкращий результат. Наступного разу буде 100”.
Марина вчить захист України за програмою юнаків. Стрільба по мішенях розбирання-збирання автомата та перша медична допомога — те, що її цікавить. Тому свідомо виявила бажання вивчати предмет з хлопцями.
Важливість курсу усвідомлює і Назар. “Медичну і бойову підготовку мають знати всі в нашій країні”, — стверджує хлопець по завершенню стрільби. Його результат — 96 балів. Каже, влучити в ціль нелегко.
“Треба зрозуміти, як правильно поставити приціл — нижче чи вліво, щоб влучити у мішень. Як правило, з другого пострілу ти вже розумієш, як треба налаштуватися”, — ділиться хлопець. Потім демонструє неповне розбирання автомата Калашникова. Вправляється за 18 секунд. Вчитель оцінює цей результат у 9 балів — ненайкращий для Назара. На попередніх заняттях вправлявся за 13 секунд…
Кабінет з віртуальним тиром облаштований в укритті, площею понад тисяча кв. м. Його облаштували за кошти місцевого бюджету. Вартість інтерактивного обладнання — 160 тисяч грн. Тут — хороша навчальна база.
“Стенди з мінної безпеки облаштовані таким чином, щоб жоден небезпечний предмет дитина не могла взяти в руки і не мала потягу тримати в руках, — пояснює Валентин Арендарчук, директор департаменту освіти міської ради. — А інтерактивний тир дає можливість практикуватись у стрільбі старшокласникам, вдосконалювати вправність швидкої та влучної стрільби в умовах, максимально наближених до реальних”.
Джерело: Житомирська міська рада
Залиште відповідь