Повірка приладів обліку води та подача показників лічильників має бути вчасною — з 20-го до 28- го числа щомісяця, що позитивно вплине на розрахунок будинку в цілому.
Мешканці, чиї лічильники води не пройшли планової повірки, платять відповідно до будинкового лічильника, і це негативно впливає на інших абонентів будинку: вони отримують доплату за небаланс.
Методику нарахування та розподілу холодної води в багатоквартирних будинках роз’ яснили головам ОСББ.
“Коли люди в різні дні здають поквартирні показники лічильників і частина людей мають неповірені прилади обліку, виникають небаланси”, — пояснює директор КП ” Житомирводоканал” Роман Ілик.
Голови ОСББ цікавляться: що таке небаланси та як їх нараховують?
Небаланси — це різниця між показниками загальнобудинкового приладу обліку та обсягом холодної води, визначених як різниця між сумою показників квартирних приладів обліку та комерційним, загальнобудинковим лічильником згідно з методикою.
Обсяг небалансу холодної води виставляється споживачам як обсяг небалансу споживання у будинку та розподіляється пропорційно до обсягів споживання кожному споживачу при індивідуальних договорах, а при колективному увійде у загально будинкові витрати.
Простіше так: небаланси — це спожита будинком вода і не врахована квартирними лічильниками.
Така методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг затверджена (Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 2.11.2018 № 315).
Голови ОСББ піднімали й інші питання, як-от: прочистка мереж каналізації, заміна вводів, коли нарешті всі будинки в місті матимуть загальнобудинкові лічильники та ін.
Понад 40 працівників водоканалу стоять на захисті України і на 20 % підприємству бракує персоналу. Все ж працівники водоканалу намагаються підтримувати мережі, яким вже понад півстоліття, аби споживачі отримували послугу якісну.
Джерело: Житомирська міська рада
Залиште відповідь