«Збереження психічного й ментального здоровʼя українців — це головне завдання, яке стоїть перед нами у час війни»:
У День сімʼї в Житомирі відкрили Центр життєстійкості.
Життєстійкість, пояснюють у Центрі, — це вміння простистояти стресу, вміння відновлювати себе, свій психологічний, емоційний стан. Такий Центр — місце сили та відновлення психологічних ресурсів.
«Особисто я переконана, що цей центр стане осередком психологічного відновлення, формування соціальних та психологічних навичок, які нам потрібно в ці буремні часи, щоб вистояти. Щоб зміцнити свої сили та впевнено рухатися до Перемоги» — керівник Центру життєстійкості Лілія Соколюк
Проєкт життєстійкість реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.
Готували Центр до відкриття упродовж 6 місяців.
Кошти на повну реновацію комунального приміщення та облаштування інклюзії надала родина засновника фонду BGV Геннадія Буткевича.
«Ми зробили капітальний ремонт, повністю обновили і переобладнали приміщення, облаштували інклюзивний простір, включно із санвузлом, аби люди з інвалідністю, зокрема й ті, які пересуваються на кріслах колісних, мали безбарʼєрний доступ та безперешкодно пересувалися закладом. У нас також є окрема зона і для дітей: з настільними іграми та книгами. Аби вони не нудьгували поки батьки розмовляють з фахівцями. До кінця року м плануємо надати допомогу 3900 особам» — директорка фонду BGV Поліна Алдошина.
Центр життєстійкості орієнтується на такі форми роботи:
• індивідуальне консультування (враховуючи кризове)
• сімейні консультації
• групові форми
• групи психологічної підтримки
• тренінги
• майстеркласи
Кваліфіковану допомогу будуть надавати практичні психологи, кваліфіковані працівники Центру та фахівці з соціальної роботи.
Практичні психологи проходили навчання за міжнародними протоколами.
«Тут допоможуть впоратися із тривожними думками, пропрацювати травми після втрати близьких, допоможуть знайти ресурси для емоційного та фізичного відновлення», — Марія Місюрова, заступниця Житомирського міського голови
Центр перш за все орієнтує роботу на вразливі категорії населення: люди з соціальним пільговим статусом, військові, ветерани, малозабезпечені, ВПО, багатодітні, люди з інвалідністю, одинокі…
Проте, в Центрі наголошують, що отримати цю послугу, цю допомогу на безоплатній основі може кожен член громади Житомира.
Контактні дані Центру Життєстійкості:
майдан Польовий, 8 (вхід з боку будівлі)
067 800 80 81
[email protected];
https://www.facebook.com/profile.php?id=61559318402781
https://www.instagram.com/center.zhytomyr?igsh=ODVheWJ2OTY5bzFj
Джерело: Житомирська міська рада
Залиште відповідь