У День сімʼї в Житомирі відкрили Центр життєстійкості.

У День сімʼї в Житомирі відкрили Центр життєстійкості.

«Збереження психічного й ментального здоровʼя українців — це головне завдання, яке стоїть перед нами у час війни»:

У День сімʼї в Житомирі відкрили Центр життєстійкості.

Життєстійкість, пояснюють у Центрі, — це вміння простистояти стресу, вміння відновлювати себе, свій психологічний, емоційний стан. Такий Центр — місце сили та відновлення психологічних ресурсів.

«Особисто я переконана, що цей центр стане осередком психологічного відновлення, формування соціальних та психологічних навичок, які нам потрібно в ці буремні часи, щоб вистояти. Щоб зміцнити свої сили та впевнено рухатися до Перемоги» — керівник Центру життєстійкості Лілія Соколюк

Проєкт життєстійкість реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.

Готували Центр до відкриття упродовж 6 місяців. 

Кошти на повну реновацію комунального приміщення та облаштування інклюзії надала родина засновника фонду BGV Геннадія Буткевича.

«Ми зробили капітальний ремонт, повністю обновили і переобладнали приміщення, облаштували інклюзивний простір, включно із санвузлом, аби люди з інвалідністю, зокрема й ті, які пересуваються на кріслах колісних, мали безбарʼєрний доступ та безперешкодно пересувалися закладом. У нас також є окрема зона і для дітей: з настільними іграми та книгами. Аби вони не нудьгували поки батьки розмовляють з фахівцями. До кінця року м плануємо надати допомогу 3900 особам» — директорка фонду BGV Поліна Алдошина.

Центр життєстійкості орієнтується на такі форми роботи:

 • індивідуальне консультування (враховуючи кризове)

 • сімейні консультації

 • групові форми

 • групи психологічної підтримки

 • тренінги

 • майстеркласи

Кваліфіковану допомогу будуть надавати практичні психологи, кваліфіковані працівники Центру та фахівці з соціальної роботи.

Практичні психологи проходили навчання за міжнародними протоколами.

«Тут допоможуть впоратися із тривожними думками, пропрацювати травми після втрати близьких, допоможуть знайти ресурси для емоційного та фізичного відновлення», — Марія Місюрова, заступниця Житомирського міського голови

Центр перш за все орієнтує роботу на вразливі категорії населення: люди з соціальним пільговим статусом, військові, ветерани, малозабезпечені, ВПО, багатодітні, люди з інвалідністю, одинокі…

Проте, в Центрі наголошують, що отримати цю послугу, цю допомогу на безоплатній основі може кожен член громади Житомира.

Контактні дані Центру Життєстійкості:

майдан Польовий, 8 (вхід з боку будівлі)

067 800 80 81

[email protected];  

https://www.facebook.com/profile.php?id=61559318402781

https://www.instagram.com/center.zhytomyr?igsh=ODVheWJ2OTY5bzFj

Джерело: Житомирська міська рада