У Житомирі більше може не бути вулиць Маликова та Радіщева

У Житомирі більше може не бути вулиць Маликова та Радіщева

Їх планують перейменувати. Нову назву для  вулиці, що нині має назву Маликова, житомиряни обиратимуть з-поміж двох:

  1. Захисників України — назва, що  уособлює та об’єднує велич подвигу наших воїнів-земляків та вшановує мужність та героїзм захисників незалежності й територіальної цілісності України.
  2. Хмельова – наприкінці 80-х рр. нову вулицю облаштували на місці хмільників (територія, яка використовувалась для вирощування хмелю).
  • Проголосувати ви можете за посиланням на Єдиній платформі місцевої демократії: ТУТ

Для вулиці,  що зветься Радіщева,  пропозиції для перейменування такі:

  1. Івана Миколайчука (1941-1987) – український кіноактор, кінорежисер, сценарист. Зіграв 34 ролі в кіно, найвідоміші в фільмах «Сон» (роль Т.Шевченка), «Тіні забутих предків», «Пропала грамота». Сценарії до кінофільмів «Білий птах з чорною ознакою», «Вавилон XX». Лауреат Національної пpeмiї імені Т.Шевченка. Вшанування пам’яті – вулиці у Києві, Полтаві, Львові, Івано-Франківську, Кропивницькому, Вінниці, Коломиї, Ковелі. Його ім’ям названий астероїд 8244.
  2. Ганни Барвінок (1828-1911) (Олекса‌ндра Михай‌лівна Білозе‌рська-Кулі‌ш)- українська фемі- ністська письменниця, фольклористка. Брала участь у розвитку філософії, ґрунтованої на українській державності. Писала оповідання з народного життя під псевдонімом Ганни Барвінок. За її допомогою видано найповніше зібрання творів письменника Пантелеймона Куліша, який був її чоловіком.
  3. Берегова — нейтральна назва, яка характеризує географічне розташування топонімічного об’єкту.
  • Проголосувати ви можете за посиланням на Єдиній платформі місцевої демократії: ТУТ
     

Пропозиції і зауваження приймаються департаментом містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради (м. Житомир, вулиця Покровська, 6, телефон: (0412) 47-07-10 електронна пошта: [email protected]) та на порталі E-DEM у розділі консультації з громадськістю.

Строк проведення консультації з громадськістю не може перевищувати 30-ти днів, що передбачено  Законом  України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження на зазначені вище адреси і термін.

Письмові пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення, пропозиції, які надсилаються електронною поштою, мають містити позначку «Громадські обговорення з приводу перейменування топонімічних об’єктів у місті Житомирі».

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Організатор громадського обговорення — департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради. (м. Житомир, вул. Покровська, 6, телефон: (0412) 47-27-86, електронна пошта: [email protected]).  Упродовж 14-ти  днів після закінчення строку подання пропозицій (зауважень) департамент узагальнить результати та підготує звіт, який  оприлюднить на офіційному вебсайті Житомирської міської ради у розділі “Електронні консультації з громадськістю”, “Громадські обговорення, слухання, місцеві ініціативи”.

Джерело: Житомирська міська рада