У Житомирі для селянського господарства незаконно виділили землю, яка призначалась для будівництва шкіл та дитсадків

 • У Житомирі для селянського господарства незаконно виділили землю, яка призначалась для будівництва шкіл та дитсадків

  • Фото: ілюстративне
  • 9 лютого, 2024 11:46

  Житомирською окружною прокуратурою заявлено позов про визнання незаконним та скасування рішення Оліївської сільської ради Житомирського району щодо затвердження проєкту землеустрою про відведення 0,2 га землі у приватну власність для ведення особистого селянського господарства.

  Про це 9 лютого повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

  “Прокуратура наполягає на витребуванні землі з незаконного володіння на користь територіальної громади та скасуванні державної реєстрації права власності. Спірну ділянку землі декілька років тому Оліївська сільська рада безоплатно надала у приватну власність місцевій жительці. Згодом, на початку січня цього року, земля була продана іншому володільцю. Однак прокурори встановили, що землю надано з порушенням вимог Земельного кодексу України. Ділянка не лише розташована вздовж центрального проспекту, а й займає прибудинкову територію житлового комплексу «Вернісаж», фактично відрізаючи його від транспортного сполучення”, – йдеться в повідомленні.  

  Така територія, за діючими містобудівничими нормами, може використовуватися виключно для обслуговування населення. А саме, для розміщення адмінспоруд, дитсадків, шкіл, закладів культури і мистецтва, торгівельних центрів, банків, готелів, парків тощо. І аж ніяк – не для ведення особистого селянського господарства.

  Наразі позов перебуває на розгляді у Житомирському районному суді.

  Джерело