У Житомирі прийняли компромісне рішення щодо кронування дерев. Як його проводитимуть

 • У Житомирі прийняли компромісне рішення щодо кронування дерев. Як його проводитимуть

  • Фото: alpinists.com.ua
  • 28 березня, 2024 10:30

  Кронування дерев у Житомирі проводитимуть у компромісному варіанті, намагаючись зберегти естетичний вигляд та не порушити норм охоронних ліній.

  Відповідне рішення прийняли члени виконавчого комітету ЖМР.

  Заступник міського голови Сергій Кондратюк зазначив, що міська рада постійно отримує скарги від мешканців міста стосовно естетичності кронування дерев. Проте, виконати кронування належним чином заважають певні норми та закони.

  «В нас колізія в законах про житловокомунальні послуги і в наказі міністерства регіональнального розвитку. Вони вступають у конфлікт з постановою міністрів України №197, що стосується охорони і безпечної експлуатації повітряних ліній, особливо, що стосується тролейбусних ліній», — зазначає Сергій Кондратюк.

  Чіткі норми не дають можливості естетичного кронування дерев. З цього приводу адміністрація міста та дирекція КП «Зеленбуд» провели кілька нарад, запрошували арбористів, які показували РЕМу і ТТУ, як правильно кронувати. Дійшли згоди, що кронування проводитиметься в компромісному варіанті.

  «На центральних вулицях роботи буде проводити «Зеленбуд», щоб зберегти естетичний вигляд та слідувати нормам охоронних ліній. Інші вулиці та провулки під наглядом «Зеленбуду» буде проводить ТТУ та Житомирський РЕМ», — сказав заступник міського голови.

  Джерело