У Житомирі відбудеться акція на підтримку полонених і зниклих безвісти українських військових

 • У Житомирі відбудеться акція на підтримку полонених і зниклих безвісти українських військових

  • Фото: zt.in.ua (архів)
  • 17 травня, 2024 13:09

  19 травня, в неділю, відбудеться акція на підтримку полонених і зниклих безвісти українських військових, а також присвячена усім захисникам Маріуполя.

  Початок о 12:00 на майдані Корольова. Це шоста подібна акція цього року.

  У Житомирі відбудеться акція на підтримку полонених і зниклих безвісти українських військових

  В чому подвиг Захисників Маріуполя?

  Два роки тому, 16 травня 2022 року, відбувся вихід українських захисників із заводу «Азовсталь». Окремий загін спеціального призначення Азов, 12-та бригада Національної гвардії України, 36-та окрема бригада морської піхоти, прикордонники, поліцейські, добровольці, тероборона Маріуполя — всі вони назавжди увійшли в історію завдяки своїй мужності, відданості та патріотизму.

  Битва за Маріуполь (також облога Маріуполя, оборона Маріуполя) почалася одразу після повномасштабного російського вторгнення в Україну і тривала з 24 лютого по 20 травня 2022 року. 86 днів, 82 з яких у повному оточенні, українські герої утримували позиції на заводі «Азовсталь» та заважали наступу росіян. 

  Захисники Маріуполя провалили план росії швидко захопити Запоріжжя, повністю загарбати Донецьку та Запорізьку області й оточити угруповання ООС.

  Маріупольські захисники виграли цінний час для України для того, щоб створити оборонні рубежі, сформувати резерви, перегрупувати свої сили та отримати допомогу від партнерів.

  “А що робиш ти, щоб повернути українських героїв додому з полону, де кожен день вони зазнають катуванню, тортур, голоду?.. Не мовчи! Кричи! Полон вбиває”, – закликають організатори акції.

  zt.in.ua писав про акцію-перформанс в підтримку українських полонених, яка відбулась на Михайлівській.

  Раніше повідомлялось, що Близько 38 000 зниклих безвісти за особливих обставин в Україні.

  Джерело