У Житомирі запустили оновлену систему автоматизованої оплати проїзду

У Житомирі запустили оновлену систему автоматизованої оплати проїзду

У всьому громадському транспорті — комунальному та приватному — встановлені нові валідатори. Це понад чотири сотні електронних пристроїв — у 284 одиницях рухомого складу. Автобуси та електротранспорт обладнано також і бортовими комп’ютерами, завдяки чому вся система громадського транспорту відображається онлайн. 

 Для запуску оновленої системи навмисно обрали саме вихідні дні, коли менша кількість пасажирів. Адже при налаштуванні будь-якої системи можуть виникати технічні питання. 

 Заступник міського голови Олександр Шевчук каже: при переході на нову систему виникають технічні питання, які оператор намагається швидко усунути.

На сьогодні до 70% пасажирів при оплаті за проїзд використовують безготівкові інструменти, та 30 % продовжують оплачувати готівкою, попри те, що у Житомирі вже упродовж кількох років намагаються перейти на безготівковий розрахунок за проїзд, як зробили вже багато українських міст, наприклад, Вінниця, Хмельницький та Луцьк. 

 З 23 березня, говорить  Олександр Шевчук, планується перехід на безготівковий розрахунок. Проєкт рішення розглядатиме виконком.

З цього дня планують ввести й РАЗОВИЙ КВИТОК, який можна буде придбати у терміналах самообслуговування. Його вартість — 15 грн. Пасажир має провалідувати такий квиток у транспорті. 

 У терміналах самообслуговування можна і поповнити та придбати електронні квитки. Кошти зараховуються МИТТЄВО, що є однією із переваг оновленої системи. Ще одна перевага — мобільний додаток СіtyCard, у якому відображається весь громадський транспорт Житомира.

 У застосунку БЕЗОПЛАТНО можна створити віртуальну картку. Поповнивши її на певну суму, пасажир може оплачувати за проїзд у всьому громадському транспорті. Тому у кого додаток — мати фізичну картку при собі не обов’язково. Адже у застосунок можна під’єднати всі види фізичних карток. Про це ми детально писали.

Щоденно на лініях працює служба контролю. Контролер має свій контрольний валідатор, де відображаються всі інструменти оплати проїзду пасажира — транспортна картка, банківська карта, оплата мобільним додатком СіtyCard, смартфоном за допомогою технології NFC; одноразовий квиток, куплений у терміналах самообслуговування.

Джерело: Житомирська міська рада