У Києві колишнього директора «СК «АВАНГАРД» судитимуть за вимагання грошей з орендарів | Кримінал

Київська міська прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт відносно колишнього директора ДП «СК «АВАНГАРД» за обвинуваченням в одержанні неправомірної вигоди, вчиненому повторно, поєднаному із вимаганням неправомірної вигоди.

За даними слідства, вже колишній директор державного підприємства вимагав за оренду приміщень, крім офіційно визначеної договором оплати, ще додаткові 143 тисячі гривень особисто йому. Якщо ж підприємці відмовлялися платити, від вимикав у приміщеннях електроенергію.

Так, встановлено, що першу частину грошей у сумі 3,8 тис. дол. США за користування приміщеннями у серпні посадовець отримав у вересні 2023 року.

Через декілька днів посадовець у своєму службовому кабінеті, повторно отримав від підприємця непередбачені офіційними договорами гроші – 7,6 тис. дол. США. Це була додаткова плата за користування приміщеннями у наступні два місяці.

Після цього зловмисника затримали.

Наразі обвинувальний акт відносно фігуранта скеровано до суду для розгляду по суті.

Санкція статті передбачає до десяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Джерело