Діти кажуть: дрон — це не іграшка, а набагато серйозніше.
Пілотування безпілотниками — один із направлень роботи гуртка з робототехніки. Тут займаються ще легоконструюванням, програмуванням, конструюванням на ардуіно.
“Ази польоту” освоюють діти від 4-го класу до 11-го. Ігор Курко, керівник гуртка та вчитель інформатики одного із житомирських ліцеїв, показує навчальний дрон Tello DJI. Таким, каже, керувати найлегше, бо в нього стабілізація горизонтальна. У поміч — телефон і пульт.
9-річний Ярослав Кузьмич пару місяців як прийшов у гурток, та “літати” хлопець вже навчився. Це він і демонструє: вправно управляє дроном, виконуючи різні трюки.
FPV-дрон — складніший. Його опановують старшокласники. Вчаться вони на симуляторі: дроном керують за допомогою пульта і спеціальної програми.
“Керування FPV-дроном — чутливе. І якщо дитина навчиться ним керувати — це вже досвідчений пілот” , — каже інструктор.
16-річний Дмитрій Пеньківський налаштовує окуляри, щоб бачити в них зображення, що й на комп’ютері.
“У випадку, якщо це не симулятор, в окулярах буде зображення з камери дрона. Тоді пілот, який одягає окуляри, сидить у приміщенні і має змогу керувати дроном на відстані”, — пояснює пан Ігор.
“Бачу ціль — не бачу перешкод”, — коментує хлопець, одягнувши окуляри. Каже, в окулярах його нічого не відволікає. Та, зізнається, коли їх одягав уперше, трохи колихало. Тепер — тримається впевнено. Для такої впевненості йому вистачило 70 годин гри.
Про те, що дрони — це цікаво і перспективно, хлопець зрозумів одразу, як тільки дізнався про цей гурток.
На обласному конкурсі з електрольотів у класі “квадрокоптери” він здобув третє місце. Каже, коли вступатиме в технічний виш, у мотиваційному листі обов’язково зазначить про свої вміння.
Директор закладу Володимир Васьківський говорить: на сьогодні на трьох локаціях таких гуртків дронами займаються 90 дітей. Навчальних дронів є шість, та базу, звісно, будуть розширювати, позаяк такі умови диктує сьогодення. Та й батьки зацікавлені у такому навчанні дітей: вихованці приходять на заняття вже зі своїми апаратами. В планах — навчати вихованців ще й складати дрони.
Адже квадрокоптер — вже звичне явище у нашому житті. Ці знання та вміння будуть корисними в сільському господарстві, телебаченні, будівництві та інших комерційних застосуваннях.
Дмитрій Пеньківський в цьому переконався: на прохання свого товариша він знімав квадрокоптером вальс випускників одного із житомирських ліцеїв.
Джерело: Житомирська міська рада
Залиште відповідь