Україна направила звернення в МОК через допуск росіян на Олімпіаду2024

Україна направила звернення в МОК через допуск росіян на Олімпіаду2024

Президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт та виконувач обов’язків міністра молоді та спорту Матвій Бідний направили до Міжнародного олімпійського комітету доказу підтримки війни російськими атлетами, які кваліфікувалися на Олімпіаду-2024 у Парижі. Про це повідомили у пресслужбі НОК.

У листі йдеться, що серед спортсменів, які отримали дозвіл на участь в Олімпійських іграх від МОК, є представники Російської Федерації та Республіки Білорусь, які підтримують війну в Україні та політику російської влади.

– В умовах безпрецедентної та жорстокої військової агресії проти України, що здійснюється Російською Федерацією та підтримується Республікою Білорусь, українська сторона вважає, що представникам країн-агресорів не слід дозволяти брати участь у міжнародних заходах та змаганнях у будь-якому статусі, включаючи статус індивідуального нейтрального атлета (AIN). – повідомили у відомстві.

Як зазначили в НОК України, йдеться про таких спортсменів: Алан Остаєв (Боротьба), Магомед Муртазалієв (Боротьба), Арслан Багаєв (Боротьба), Аліна Касабієва (Боротьба), Наталія Малишева (Боротьба), Абдула Курбанов (Боротьба), Начин Монгуш (Боротьба), Іван Літвінович (Стрибки на батуті), Анжела Бладцева (Стрибки на батуті), Дар’я Чуприс (Стрільба), Ганна Церах (Велоспорт), Георгій Гуртсиєв (Тхеквондо), Анастасія Шкурдай (Плавання), Іван Штиль (Веслування на каное), Олексій Коровашков (Веслування на каное).

29 червня Міжнародний олімпійський комітет оприлюднив результати другої та третьої перевірки від AINERP. В результаті до участі в Олімпійських іграх у Парижі буде допущено 10 російських та білоруських спортсменів, які виступатимуть під “нейтральним” статусом. 17 червня Міжнародний олімпійський комітет опублікував перші результати перевірки “нейтральних атлетів” – спортсменів із російськими та білоруськими паспортами. З 42 осіб, які отримали ліцензії, 17 не допущені до участі в Олімпійських іграх.
Джерело