Україна отримала четвертий транш МВФ

Україна отримала четвертий транш МВФ

Фото: Getty Images МВФ надав Україні четвертий транш у межах поточної програми EFF

Гроші від МВФ покриють найважливіші бюджетні видатки, а також допоможуть зберігати макрофінансову стабільність в Україні.

Україна отримала четвертий транш від МВФ на суму близько 880 млн доларів у межах програми Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF). Про це повідомив Мінфін у вівторок, 26 березня.

“Додаткове фінансування від МВФ на пріоритетні потреби державного бюджету України – результат успішного третього перегляду програми EFF. Завдяки своєчасній підтримці ми спроможні й надалі зберігати фінансову стабільність в Україні”, – заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Він запевнив, що Україна продовжить активно працювати над впровадженням спільно з МВФ визначених реформ для забезпечення макроекономічної стабільності, зміцнення державного управління, підтримки зусиль з відновлення та, зрештою, європейської інтеграції нашої держави.

Вказано, що Україна залучила вже близько 5,4 млрд доларів з 15,6 млрд доларів, передбачених програмою з МВФ.

Нагадаємо, 21 березня рада директорів МВФ схвалила виділення Україні четвертого траншу у розмірі близько 880 млн доларів в межах програми розширеного фінансування (EFF). Ці гроші покриють найважливіші бюджетні видатки, а також допоможуть зберігати макрофінансову стабільність.

Як повідомлялося, 14 грудня 2023 року Україна отримала від МВФ 900 млн доларів. Це був третій транш у межах поточної програми EFF.

Джерело