Українська важкоатлетка Анастасія Манєвська втретє поспіль стала віцечемпіонкою Європи

Українська важкоатлетка Анастасія Манєвська втретє поспіль стала віцечемпіонкою Європи

Фото: Isaac Morillas Sanchez / World Weightlifting Media

Українка Анастасія Манєвська втретє в кар’єрі стала віцечемпіонкою Європи з важкої атлетики. На континентальній першості в болгарській Софії спортсменка здобула велике срібло вагової категорії до 87 кг. Про це повідомляє “Суспільне”.

У 2022-2023 роках Манєвська двічі ставала абсолютною віцечемпіонкою Європи: вигравала срібло в ривку, поштовху та двоборстві. Обидва рази Анастасія поступалася першим місцем норвежці Сольфрід Коанді.

На Євро-2024 українка обмежилася двома нагородами, проте за сумою балів усе одно зійшла на подіум із другим результатом у загальному заліку. У ривку результат Манєвської став шостим — 102 кг у першій спробі. Два наступних підходи — на 105 і 106 кг — українка не реалізувала.

“Срібним” результатом Анастасії в поштовху стали 128 кг після другої спроби. На один кг у боротьбі за друге місце українка випередила представницю Туреччини Бюшру Чан. Результат двоборства — 230 кг після двох дисциплін — став найменшим для українки за час виступів на дорослих чемпіонатах Європи, проте його вистачило для великого срібла.

У грудні 2021 року в столиці Узбекистану на чемпіонаті світу з важкої атлетики Аліна Марущак стала першою українкою, абсолютною чемпіонкою світу з важкої атлетики. Вона здобула перемогу у ваговій категорії до 81 кг.
Джерело