Українські спортсмени другий рік поспіль оновлюють національний рекорд на ЧС з санного спорту

Українські спортсмени другий рік поспіль оновлюють національний рекорд на ЧС з санного спорту

Фото: архів Антона Дукача

Україна другий рік поспіль оновляє національний рекорд на чемпіонатах світу з санного спорту. Антон Дукач посів 12-е місце, а Андрій Мандзій став 15-м, продемонструвавши вражаючий прогрес, повідомляє “Суспільне”. 

До чемпіонату світу – 2023 Україна жодного разу не фінішувала двома санкарями у топ-20. Але вже  другий рік нашим спортсменам вдається не тільки цього досягти, але і встановити нові національні рекорди в олімпійській дисципліні. У 2023-му році Андрій Мандзій показав новий рекорд – 14-те місце, а в 2024-му Дукач його перевершив – 12-те.

Українські санкарі також демонструють успіхи у чоловічих одномісних санях на етапах Кубка світу. Протягом останніх двох сезонів вони вперше фінішували у топ-10 на рівні Кубка світу, а також демонстрували результати у топ-20 на двох останніх чемпіонатах Європи.

Антон Дукач, коментуючи прогрес, зауважив, що вдалося конкурувати з попередніми призерами чемпіонату світу, багато з яких не подолали важку трасу та закінчили гонку з гіршими результатами.

– Це (виступ в чоловічих одномісних санях, – авт. ) – найкращий результат серед чоловіків на чемпіонатах світу. Це вдалося, бо багато лідерів не подолали трасу, включаючи призерів чемпіонату світу. Ми показали гарний результат. Заїзди були важкі, але ми справились з ними, – сказав Дукач.

Андрій Мандзій своєю чергою додав, що успіх також пов’язаний із значним прогресом в інвентарі та інформації про трасу, а також з сильним молодим поколінням.  

– Ми показали, що вдалося потрапити на вищі рівні та конкурувати з кращими. У нас є молоді таланти, такі як Даниїл Марциновський, який вже дебютував та впевнено пройшов до вісімки найкращих, – відзначив Мандзій.

Головний тренер Тарас Гарцула підкреслив, що ще до початку роботи із чоловічою командою були сумніви в їхньому успіху, проте тепер вони регулярно борються навіть за топ-10.

29 січня стало відомо, що уперше одразу п’ять українських тенісисток увійшли до ТОП-35 світового рейтингу.  Людмила Кіченок програла фінал Australian Open – 2024 у жіночому парному розряді. Українка та латвійська тенісистка Єлена Остапенко поступилися тайванській тенісистці Сє Шувей та бельгійській тенісистці Елізе Мертенс. 
Джерело