У парку, який заснував де Шодуар, з’явилася пам’ятна дошка благодійнику. Її встановили на фасаді адмінбудівлі. Цей будинок — частина палацу, що побудував барон. Тут він жив у 1907 — 1919 роках.
Дошку добре видно зі сходів дитячих атракціонів. На ній — QR-код, через який можна прочитати текст про мецената, інженера-хіміка, колекціонера…. Тут можна переглянути й фото склепа родини де Шодуарів на Лютеранському цвинтарі у Житомирі, фото склепа у Франції, де похований батько барона Максиміліан де Шодуар поряд зі своєю дочкою Марією…
“Це був поважний чоловік, меценат… Тут, біля бульвару, він побудував дитячий притулок, давав кошти й на ремісниче училище. Давав кошти всім, хто до нього звертався. У 1902 році з ним трапилася трагедія (ред. — параліч нижньої частини тулуба), і в 1903- му він написав заповіт, в якому заповів житомирянам цей парк і будинок”, — говорить Валерій Скорик, член ГО “Українське товариство охорони пам’яток історії та культури” та член ГО “Архео”.
3 березня виповнилося 165 років від дня народження Івана Максиміліановича де Шодуара. В обласному краєзнавчому музеї були представлені документи та картини з колекції барона, що зберігаються у Державному архіві. ГО “Колекціонерів та краєзнавців Житомира” презентувала пам’ятну медаль з нагоди його дня народження.
Барон де Шодуар повертається… Відтепер ім’я непересічної особистості увічнили пам’ятною дошкою. Незабаром і парк, який він заснував, матиме його ім’я…
Джерело: Житомирська міська рада
Залиште відповідь