- Фото: ЖМР
- 31 жовтня, 2024 14:35
ОСББ “Вулик-21” отримав нове життя завдяки програмі “Енергодім”.
Про це 31 жовтня інформує ЖМР.
Спільні зусилля — гарні результати. Мешканці будинку ОСББ “Вулик-21” тепер житимуть в оновленому будинку. Вони завершили комплексну модернізацію в рамках програми “Енергодім” Фонду енергоефективності. Проєкт охопив 234 квартири 6-під’їздного будинку, якому вже понад 27 років.
Теплоізоляція трубопроводів системи внутрішнього теплопостачання в неопалювальних приміщеннях, гідравлічне балансування системи опалення, утеплення фасаду, заміна зовнішніх дверей та облаштування тамбурів зовнішнього входу, заміна вікон та балконних дверей у МЗК, а також у квартирах — ці заходи забезпечать економію теплової енергії майже 50%. Це означає, що мешканці будинку сплачуватимуть менше за опалення, зберігаючи при цьому комфортний температурний режим у своїх квартирах.
“Ми задоволені. В будинку стало тепло і затишно. Завдяки програмі “Енергодім” наш панельний будинок став іншим. І це не тільки про економію коштів на опаленні, а й про покращення умов проживання. Тепер чотирикімнатні квартири сплачують втричі менше, ніж аналогічні в сусідніх будинках. А кутові квартири змогли позбутись чорної плісняви на стінах,” — ділиться Людмила Панченко, голова ОСББ “Вулик – 21”.
Можливо, ця історія змотивує інші ОСББ та жителів багатоквартирних будинків долучитися до процесу енергомодернізації задля створення комфортних та енергоефективних умов для життя.
Основні показники проєкту:
- Загальна вартість — 24,6 млн грн, з яких 17,2 млн грн — грант.
- Власний внесок співвласників будинку — 7,4 млн грн.
- Вартість робіт для однієї квартири (площа — 70 м²) — 36 тис. грн, або 498 грн/м² (з урахуванням відсотків за кредитом) опалюваної площі.
Заощадження після проведених робіт:
- Економія енергії ≈ 50%
- Річна економія коштів на потреби опалення всього будинку (за різницею енергетичних сертифікатів) — 1 222,6 тис. грн.
- Середня річна економія коштів на потреби опалення однієї квартири (площа — 60 м²) — 3,9 тис. грн, або 65 грн/м².
Принагідно нагадуємо, що після початку повномасштабного вторгнення програму «Енергодім» адаптували до умов воєнного часу. Ті ОСББ, які стали учасниками програми до повномасштабної війни, продовжують реалізовувати комплексні енергоефективні проєкти у своїх будинках. А новим учасникам Фонд пропонує рухатись до комплексної енергомодернізації будинків покроково — брати участь у програмі «Енергодім» за спрощеним пакетом «А» (Суперлегкий), а потім реалізувати енергоефективні заходи за спрощеною процедурою по пакету «Б».
Програма «Енергодім» фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини. Міжнародна фінансова корпорація (IFC) здійснює адміністрування коштів Мультидонорського трастового фонду (МДТФ). Німецьке товариство міжнародного співробітництва — німецьке агентство з розвитку (GIZ) здійснює експертне консультування і надає технічну підтримку Фонду.
Залиште відповідь