Зведення захисту від дронів та ракет ведеться на 22 з 90 магістральних електропідстанцій

Наслідки ударів росіян по енергетичній інфраструктурі

На більшості з цих 22-х вже зведені укриття від дронів і завдяки цьому кілька прифронтових регіонів і досі з електрикою, навіть попри щоденні удари.

Про це заявив 12 квітня віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад.

За його словами, Агентство відновлення працює над зведенням захисту від дронів та ракет на 22 підстанціях. Всього ж в Україні 90 магістральних підстанцій, які займають площу від 10 до 45 га, а також десятки тисяч менших підстанцій.

Олександр Кубраков підкреслив, що у світі немає готових рішень для захисту обʼєктів енергетики, окрім засобів ППО.

«Ті проєкти будівництва, які ми втілюємо зараз, — розробляли разом з українськими, американськими, британськими, японськими та німецькими військовими та енергетиками з нуля. Перед початком будівництвом — погоджували з Генштабом ЗСУ, НЕК «Укренерго» та ДСНС», — розповів Олександр Кубраков.

За його словами, зараз Уряд шукає і залучає міжнародну технічну допомогу — гранти та доступні кредити — для відновлення генерації та транспортування електрики.

Як повідомляла АрміяInform, росіяни вдарили КАБами по ТЕЦ у Сумах.

 

Джерело